22 Eylül 2012 Cumartesi

DOĞAL SAÇ MASKESİ

Saçlarım hem gür, hem kalın telli, hem de kuru.. Zor saçlara sahibim.. Hal böyle olunca bakımı da bir hayli zor oluyor.. Bunun yanı sıra düşüncem şu ki; saç görünümü makyajdan daha önemli.. Yani ne kadar makyajlı olursanız olun, eğer saçlarınız kötü görünüyorsa, siz de kötü görünüyorsunuz.. Ya da tam tersi, sıfır makyajla, ancak bakımlı, güzel bir saç modeliyle güzel görünmek mümkün..

Hülasası, her kadın için saçlar çok önemlidir. Bu sebeple mutlaka bakım gerekir.. Geçtiğimiz pazar günü uzuuuuun bir aradan sonra kendime vakit ayırıp, evde kendi saç maskemi hazırladım.. Bu maske her zaman, herkeste işe yaramıştır.. Sizlere de hafta da bir yapmanızı tavsiye ederim..

YAPILIŞI:

-1 çay bardağı Zeytinyağı
-1 çay bardağı elma sirkesi
-1 yemek kasığı bal
-1 yumurta sarısı
-15 damla tatli badem yağı

Bütün malzemeleri bir kapta çırpıp, kökleri de dahil olmak üzere saçımıza yediriyoruz..Bütün malzemeyi saça yedirdikten sonra, sağdan soldan akmasını önlemek için streç filmle saçlarımızı sarıyoruz. 45 dk - 1 saat kadar bekledikten sonra saçlarımızı önce ılık suyla, daha sonra da sıcak suyla şampuanlıyoruz... Saçımızı yıkadığımız en son durulama suyuna 1 yemek kaşığı daha sirke katıp, bu suyu da saçımıza döküyoruz..

Maske sonrası saçlarınızın ne kadar parlak göründüğüne siz de şaşıracaksınız...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder